
Uneori când luăm decizii sunt grăbite de reacția la impuls.

Cu siguranță toți trecem prin stări în care suntem nervoși, sau suntem triști, sau fericiți, frustrați sau invidioși, ne simțim înțeleși sau, din contra, neînțelesi.

Mai exact fiecare dintre noi trecem prin diverse stări provocate de anumite evenimente fericite sau mai puțin FERICITE, din familie, de prieteni sau de la servici.

Fiecare dintre noi reacționează cu un cumul de reacții în funcție de ceea ce a avut de ÎNTÂMPINAT, în timpul acelei zile, sau săptămâni, acasă, între prieteni sau la servici.

În toate cazurile de acest fel, pe care le întâlnesc atât în procesele de recrutare, cât și în cele de consiliere de dezvoltare personală și profesională , facem mai întâi analiza acestor stări. De unde provin, de ce, de ce credem că ne afectează și cum să rezolvam astfel de situații.

Este extrem de important să nu reacționați sub impuls. Faceți un pas înapoi, și dacă nu reușiți să clarificați procesul prin care treceți , sunt la un telefon / click distanță .


Ar fi o onoare pentru mine să ne cunoaștem.

E-mail : dnecefor@tbs.ro