• Anywhere

Clientul nostru este companie multinationala, unul dintre cei mai importanti jucatori din domeniul productiei industriale. Datorita dezvoltarii lor, doresc sa isi mareasca echipa cu:

Product Manager  & Business Development Manager – Mures/Covasna/Harghita/Brasov

Responsabilitati:

  • Monitorizează evoluţia pieţei, identifică şi transmite departamentului vânzări, informaţiile cu privire la oportunităţile de dezvoltare a afacerii, pe regiuni şi tipuri de canale de distribuţie.
  • Avizeaza concepte şi dezvoltă pachete de servicii comerciale adaptate diferitelor zone şi tipuri de produse pentru a răspunde tendinţelor şi cerinţelor pieţei.
  • Asigură susţinerea obiectivelor şi activităţii de vânzări prin acţiuni de promovare şi publicitate conforme cu strategia de marketing a companiei şi în concordanţă cu bugetul alocat.
  • Gestionează bugetul de marketing pentru utilizarea eficientă a resurselor alocate şi încadrarea în nivelele de costuri, cu îndeplinirea integrală a obiectivelor.
  • Monitorizează evoluţia vânzărilor, iniţiază şi dezvoltă analize de piaţă la nivel regional şi naţional şi furnizează conducerii companiei, suportul necesar pentru deciziile strategice privind vânzările şi dezvoltarea afacerii.
  • Monitorizează activitatea concurenţei, realizează cercetări şi analize de piaţă şi propune măsuri şi programe pentru asigurarea avantajului concurenţial al companiei.
  • Organizează cunoaşterea celor mai bune practici pentru activitatea de distribuţie şi vânzări şi propune aplicarea acestora la nivel de companie.
  • Pastreaza confidentialitatea datelor referitoare la toate documentele si activitatile pe care le desfasoara in cadrul companiei.
  • Indeplinirea obiectivelor departamentului si a indicatorilor de performanta.
  • Sa respecte ROI, precum si sa indeplineasca dispozitiile superiorilor sai.

Cerinte :

  • Studii superioare
  • Experienta in FMCG este un avantaj
  • Trebuie să fiți un gânditor strategic care este capabil de strategii aferente dezvoltarii si castigarii pietei
  • Abilitatea de a stabili un plan de marketing bazat pe analiza de piață, combinând și folosind abilitățile cheie de gestionare a conturilor FMCG – B2B, metode de planificare a previziunilor de vânzări, abilități de marketing digital, abilități comerciale digitale, date și analize pentru a identifica perspective și a executa planurile de dezvoltare a vanzarilor,
  • Cursuri/certificate de marketing constiuie un avantaj
  • Engleza- fluent
  • Minimum 3 ani in pozitie similara
  • Planificare si organizare, atentie la detalii flexibilitate, adaptabilitate, abilitati de comunicare, diplomatie, capacitatea de a lua decizii.

if you feel you have the necessary skills for these truly challenging and rewarding positions, send your CV in English/Romanian , specifying the ID number or the position, at tbs@tbs.ro  quoting the position name on all correspondence, till 20.06.2020. All applications will be treated in strict confidentiality. Only selected candidates will be contacted for an interview. If you apply it means that you agree with GDPR posted on homepage
Upload your CV/resume or any other relevant file. Max. file size: 15 MB.